Антоанета Костадинова зарадва България тази сутрин, след като спечели сребърен медал на 10 метра пистолет от турнира в спортната стрелба на Токио 2020.

Това е първи олимпийски медал за Антоанета Костадинова, която дори имаше шанса да спечели и златото, но в последния изстрел, заради огромното напрежение, допусна да бъде изпреварена от представителката на Русия - Ваталина Батарашкина.

Снимка 540345

Българката завърши с резултат 239,4 точки, който ѝ отреди втората позиция на почетната стълбичка.

След 17-годишна пауза Антоанета Костадинова връща страната ни сред медалистите в този спорт на Олимпийски игри. Стефанова ще вземе участие и на 25 метра малокалибрен пистолет.

Снимка 540344

Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева не успя да влезе във финала на 10 метра, след като завърши на 43-о място от 53 състезателки. Тя също ще ни представя на 25 метра пистолет на 29 юли.