Янаки Янакиев и Ангел Бабанов победиха в третия от четирите турнира на Zagorka Tennis Cup 2010. Купата им бе връчена от заместник-кмета на община Варна г-н Коста Базитов и представители на Загорка на централния корт на ТК „Черно море - Елит". На финала те надделяха над Валентин Димов и Григор Фиданов  с 9:5 гейма.

Двойката-победител постигна успеха в напрегнат двубой и зарадва зрителите на централния корт с красив тенис в топлото време на юлските горещници. Сред специалните гости в публиката беше и министърът на физическото възпитание и спорта г-н Свилен Нейков.

До финала в оспорваната надпревара между тенисисти и любители от цялата страна, достигнаха представители на варненската тенис общественост. Янаки Янакиев е бивш състезател и шампион до 16 години. Неговият партньор Ангел Бабанов е бивш състезател по борба. В другата двойка, достигнала до финала, участваха Валентин Димов - настоящ състезател от отбора на страната ни за Купа Дейвис, и Григор Фиданов, бизнесмен от Варна.

Информация за крайните резултати и класирането може да бъде намерена на уеб-сайта на турнира www.tennis.zagorka.bg и специалната страница във Facebook "Zagorka Tennis Cup".

Веригата Zagorka Tennis Cup продължава с финалния мастърс в София (28-29 август, ТК „Левски"). За отбелязване на края на юбилейното тенис състезание Загорка ще даде възможност на почитателите на тениса и качествената бира да гледат демонстрационен мач с участието на световната суперзвезда Борис Бекер.