Винъс Уилямс се класира за четвъртфиналите на US Open. По-възрастната от сестрите Уилямс отвя 19-годишната Анет Контавейт с 6:2, 6:1.

Именно 35-годишната ветеранка може да се превърне в едно от препятствията на пътя на сестра ѝ Серина към защита на титлата на US Open, което би означавало, че световната №1 ще спечели и четирите трофея от Големия шлем в една календарна година. Разбира се, преди това шампионката трябва да мине през Мадисън Кийс.

Днес Контавейт излезе в днешния двубоя, след като вече беше минала през квалификациите и имаше в актива си 7 победи на тазгодишния US Open. Естонката обаче не беше готова за предизвикателството да се изправи срещу 7-кратна шампионка от Големия шлем на Централния корт в Ню Йорк. Балансът на силите видимо се задържа само до 2-1 гейма в откриващия сет за Уилямс, когато Контавейт наниза три непредизвикани грешки от форхенд и подари пробив на съперничката си.

Винъс дублира безпроблемно брейка и фиксира резултат от 6-2 след едва 26 минути на корта. Естонката нямаше достатъчно опит и характер, за да остане в двубоя и непредизвиканите грешки от ракетата ѝ заваляха безспирно. Уилямс отпусна едва пет точки за пет гейма на Контавейт във втория сет и поведе с разгромното 5-0.

Тийнейджърката все пак записа почетен гейм, а Винъс трябваше за първи път в мача да спасява брейкпойнт, но се справи безупречно и затвори двубоя с 6-2 6-1 за 52 минути. Това ще е първи четвъртфинал за 35-годишната американка на US Open от 2010-а насам.