Най-добрата тенисистка на България в момента Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите WТА 250 в столицата на Чехия - Прага.

Поставената под номер 5 в схемата, се наложи във втория кръг над хърватката Яна Фет с 6:3, 6:4. Мачът продължи час и 33 минути, като Томова направи обрат и в двата сета.

Срещата започна по-добре за Фет, която поведе с 3:0 гейма. До края на първия сет обаче хърватката не успя да вземе нито гейм повече, като Томова записа шест поредни на сметката си.

Във втория сет ситуацията бе идентична, като Фет поведе с 4:2 гейма, но заключителните четири гейма отидоха на сметката на първата ракета на България.

Съперничка наТомова в спор за място на полуфиналите ще бъде №4 в схемата Магда Линет. Полякинята победи със същия резултат - 6:3, 6:4 Ребека Масарова (Испания).