Първата българска ракета Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на тенис турнира в Истанбул с награден фонд 200 хиляди долара. 18-годишната пловдивчанка, която през миналата година достигна до полуфинал тук, загуби от лидерката в основната схема Анастасия Мискина от Русия с 4:6, 2:6.

Двубоят започна равностойно, но 12-ата в световната ранглиста Мискина успя да реализира решаващ пробив в седмия гейм още с първата си възможност, след което спечели сета с 6:4 за 43 минути.

Рускинята имаше още по-сериозно предимство във втората част. Тя набързо проби подаването на Пиронкова още в третия гейм за 2:1, а след това за втори път я проби за 5:2 в своя полза. След това при свой сервиз Мискина успя да завърши мача за малко повече от час.

С поражението българската тенисистка пропусна шанса да изравни постижението си от миналата година, където стигна до полуфинал, загубен от Винъс Уилямс (САЩ).

Въпреки това 92-та в света българка заработи 2550 долара и 16 точки за световната ранглиста. През следващата седмица Пиронкова ще участва в основната схема на втория турнир от Големия Шлем "Ролан Гарос" в Париж.