Рускинята Светлана Кузнецова записа загуба и в третата си среща на първенството на женската тенис асоциация (УТА) в Доха с награден фонд 4,55 млн. долара. Този път Кузнецова бе победена с 2:6, 5:7 от полякинята Агниешка Радванска, която замени отказалата се заради вирусно заболяване Ана Иванович (Сърбия).

Радванска не срещна проблеми в първия сет, в който загуби само два гейма, но във втория Кузнецова се разигра и записа пет аса срещу нула за съперничката си.

Рускинята обаче изпитваше сериозни проблеми при посрещането си и в крайна сметка записа третата си загуба в бялата група, след 1 час и 15 минути игра.

В петък (7 ноември) две от тенисистките отказаха участие в първенството - Ана Иванович (Сърбия) и Серина Уилямс (САЩ). Шампионката от "Ролан Гарос" Иванович остана без шансове да се класира на полуфиналите, след като загуби първите си два мача в надпреварата.

Американката пък прекрати участието си заради травма в мускул в областта на корема, което изпрати на полуфиналите рускинята Елена Дементиева заедно с победителката в лилавата група Винъс Уилямс.

Олимпийската шампионка Дементиева победи сънародничката си Надя Петрова със 6:4, 4:6, 6:4, но резултатът нямаше значение за крайното класиране. Решителен за крайната победа се оказа третият сет, в който Дементиева поведе с 4:0 и на практика реши мача.