Швейцарката от унгарски произход Тиме Бачински се класира за полуфинал на откритото първенство на Франция по тенис Ролан Гарос. Бачински успя да елиминира представителката на домакините Кристина Младенович с 6:4, 6:4. Мачът беше прекъсван на два пъти заради проливен дъжд изсипващ се над Париж.

Каролин Вознякци отпадна от "Ролан Гарос"

Датчанката отстъпи пред Елена Остапенко

Първото прекъсване беше при резултат 6:4, 1:1. То продължи повече от три часа. След като се върнаха на корта Младенович беше по добра и поведе с 3:1. Бачински обърна играта и въпреки старанието и недоволството на своята съперничка поведе с 4:3.

Втората почивка беше по-кратка. След нея Бачински спечели необходимите ѝ два гейма и затвори мача. Тя ще играе за втори път в своята кариера на полуфинал на Ролан Гарос. Нейна съперничка в четвъртък ще бъде латавийката Йлена Остапенко. И двете тогава ще празнуват рожден ден.