Българинът Адриан Андреев спечели US Open на двойки при юношите, с партньор Антон Матушевич!

Триумфът дойде след едночасова битка във финала срещу представителите на домакините Емилио Нава и Аксел Нефве. Така младият тенисист донесе първа българска титла от Флашинг Медоус при юношите от десет години насам. За последно това стори Григор Димитров през 2008 година, когато хасковлията спечели на сингъл.

Още в първия гейм тандемът можеше да запише пробив, но съперниците им спасиха брейкбола. Това обаче се случи в третия гейм, когато българо-британският дует успя да вземе подаването на съперниците от втория брейкбол и стигна до аванс.

Впоследствие това се оказа единственият и решителен за успеха в сета пробив. На тях обаче им се наложи да спасяват изоставане от 0:40 в осмия гейм, а после сториха същото и в още един брейкбол, за да вземат в крайна сметка подаването си и да поведат с 5:3.

Във втория сет американците вдигнаха максимално оборотите, пропилявайки три брейкбола в четвъртия гейм, но след 2:2 в тази част се развихриха и записаха четири поредни гейма. С два пробива на сметката си и 6:2 във втория сет те вкараха нещата в шампионски тайбрек.

Въпросният скоростен сет се разви по доста интересен начин. Първите осем точки в него бяха в полза на сервиращите и резултатът беше 4:4. Последваха пет разигравания, в които посрещащите триумфираха, но в крайна сметка с леко предимство от тази размяна на удари излязоха Андреев и Матушевич, които поведоха със 7:6.

След спечелените две подавания, последваха три мачбола при 9:6. Американците отразиха два от тях на свой сервис, но при третия капитулираха!

С победата Адриан Андреев най-големия успех в кариерата си до момента!