Симона Халеп сътвори изненадата и победи Серина Уилямс на финала на "Уимбълдън" с 6:2, 6:2. Така румънката спечели втора титла от "Шлема", след като спечели "Ролан Гарос" през 2018 година. От своя страна Серина Уилямс можеше да спечели 24 титла от "Големия шлем", с което да изравни рекорда на Маргарет Корт. През миналия сезон американката отново загуби на финала - от Анжелик Кербер.

Снимка 433861

Първият пробив на Симона Халеп дойде още в самотоо начало, а след това тя го затвърди на нула. Серина изглеждаше доста нервна и допускаше много грешки. Халеп се възползва от това и поведе с 4:0. В петия гейм Уилямс успя да се съвземе и го спечели на нула, въпреки това румънката продължаваше да го показва страхотна игра и виртуозни удари. С 6:2 румънката взе първия сет само за 26 минути.

В началото на втория сет и двете тенисистки сервираха отлично, като дори си размениха по един гейм на нула. При 2:2 обаче Серина бе притисната от съперничката си и трябваше да се измъква от 15:40. Тя не успя да го стори и Халеп направи първи пробив във втората част. С гейм на 30 румънката го затвърди и титлата изглеждаше все по-близо. Последва гейм, в който Серина даде всичко от себе си, за да се задържи по-дълго в мача. Американката вкара някои безпощадни сервиси, но в крайна сметка Халеп проби, след което с гейм на нула сложи край на турнира при дамите.