Новак Джокович се класира за шести път в кариерата си на финал на "Уимбълдън". Сърбинът победи с 6:2, 4:6, 6:3, 6:2 испанеца Роберто Баутиста-Агут.

Водачът в световната ранглиста ще се изправи в спор за отличието срещу победителя от другия полуфинал между Рафаел Надал и Роджър Федерер.

Двубоят започна отлично за Джокович, който направи пробив още при първото подаване на съперника си. В края на сета той направи още един пробив за крайното 6:2.

Баутиста-Агут затвърди доброто си представяне до момента с пробив във втория сет, който успя да спечели с 6:4 и да изравни.

В началото на третият сет се играеше гейм за гейм. Джокович стига до точка за пробив в шестия и успя да поведе с 4:2. Джокера затвори сета с 6:3.

Ситуацията се повтори и в четвъртия сет, в който надмощието на Джокович бе най-видимо. Сърбинът даде първия гейм на Баутиста Агут, след което спечели пет последователни, за да стигне до финал.