Досегашната втора ракета на България, Сесил Каратанчева няма да се състезава повече за страната, а ще играе за Казахстан. Това бе обявено от нейния баща Радослав Каратанчев в предаването "Часът на Милен Цветков" по Нова ТВ.
Казахстан предложи на Каратанчева да се състезава от тяхно име още през миналата година, когато тя се завърна след изтърпяното двегодишно наказание за употреба на допинг.
Причината българката да смени родината са изцяло финансови. Каратанчева ще получава по 65 000 долара на сезон, плюс част от парите, които печели от наградни фондове. Освен това федерацията на бившата съветска република ще подпомогне тенисистката по отношение на нейните разходи и ще й дава бонуси при определени постижения.
Не трябва да се забравя, че Каратанчева дължеше сериозна сума на Женската тенис асоциация (WTA) за спечелени пари от турнирите след първата дадена положителна допинг проба, което също допринесе за нейния избор.
"Водили сме разговори с федерацията, дори с Весела Лечева. Резултатът от тях бяха само обещания и нищо реално. През двете години, в които не играеше, тя беше забравена", заяви Каратанчев.
Той допълни, че разходите им на месец са около 12 000 долара, голяма част от тях са връщането на парите на WTA. Генералният секретар на Българската федерация по тенис Георги Дончев пък заяви, че през цялото време БФ Тенис е подпомагала Каратанчева, което бе отречено от Каратанчев.
mitkonice
на 09.01.2009 в 18:19:29 #27Аз мисля,че по мненията на форумните идиоти можем да се ориентираме какво мислят нормалните хора
Jo arbaleta
на 09.01.2009 в 18:19:03 #26Горд хамериканец Разкарай се като не искаш нищо общо с България. И ние не те искаме емигрант прост
raul
на 09.01.2009 в 18:18:56 #25имам усещане че това е форум на някакви дрогирани хлапета.чета думи като чест,родина достойнство и други подобни. какво е това яде ли се,пий ли се-това са само нищо незначещи думи.тази сесил ми е крайно противна но в случая е напълно права-тя играе за пари а не за някакви измислени и никому ненужни ценности.
Schweinsteiger
на 09.01.2009 в 18:15:49 #24Горд Американец, ти си нищожество бе момче... както и Каратанчева. Хора от тоя тип са утайката на нацията. ако думите "БЪЛГАРИЯ", "ОТЕЧЕСТВО", "РОДИНА" и т.н не те вълнуват , то ти не си нищо друго освен отрепка. Относно вижданията ти... мисля че ти си комплексара... сигурно ти е много мъчно че си чужд в чужда държава и за да се успокояваш колко по-добре си от българите, които живеят в България, си дрънкаш ей така със и без повод колко си добре.
познах, нали? боли, а? нещастник... а Сесил... е мършичка и нищо друго. трябва да е горда че е българка, а не да очаква некви облаги материални от България.
Nevidimija
на 09.01.2009 в 18:15:43 #23За всички БЕЗДАРНИ МЪРЗЕЛИВИ ВСЕЗНАЕЩИ НИЩАСТНИЦИ, които са седнали тука да критикуват: първо издигнете се до такова ниво, че някой да ви покани някъде, а дотогава ГЛЕДАЙТЕ СОБСТВЕНАТА СИ ПАНИЧКА! PS: Иначе не съм фен на Сесил.
брадатия
на 09.01.2009 в 18:07:41 #22Разликата между тази и труженичките на магистралата е че се е продала малко по скъпо.Има една поговорка гъз глава затрива и друга че никога не е късно да се посереш,и двете важът за нея и най-вече за баща и на който секна мутренския бизнес и преди години уби човек при катастрофа.Ще се повтори историята с лекоатлетката Нора Иванова която отиде да се състезава за Турция и след две години никой нищо не чува за нея.Прав и път!
14-я император
на 09.01.2009 в 18:06:06 #21Това допингирано момиченце и нейният болен баща педофил направиха едно съвсем очаквнао нещо.Призовавам нито една Българска медия да не споменава за нея и да и въде взета БГ граждаството.
Злобил
на 09.01.2009 в 17:58:38 #20Отворили си с баща си гъзовете за пари . Ама какво да чакаш от дъртия-щом си можел да зобиш дъщеря си,какъв е проблема да я продадеш.
issue
на 09.01.2009 в 17:56:40 #19Цървула си е цървул, кво да говорим
General Melchett
на 09.01.2009 в 17:55:42 #18Решението си е нейно. Щом се чувства казахстанка... В тази връзка предлагам следното: - Г-ца Каратанчева да си направи пластична операция като си изжълти кожата и си дръпне очите (за камуфлаж) - От този момент нито една българска медия да не съобщава каквото и да било (освен неизбежното и залавяне с допинг, което ще се случи след около 6 месеца) - Да се връчи благодарствено писмо на посланика на Казахстан че ни отървават от нея...
Простака
на 09.01.2009 в 17:54:14 #17ГОРД АМЕРИКАНЕц Мухльо, ти където отиваш, аз оттам се връщам бе, келеш. Да живея в България си е лично мой избор, живял съм и в Щатите, и в Германия, свят съм видял достатъчно. Към момента с труда си вкарвам пари от чужбина в България. А тва, че ти си горд да си преебан гастарбайтер, си е лично твой проблем
Asterix
на 09.01.2009 в 17:52:56 #16Пожелавам неуспехи за новита казахстанска състезателка. Срам за нея!
marata3
на 09.01.2009 в 17:51:37 #15Мисля, че не трябва да я съдим толкова. Има да връща пари от наградни фондове, когато я хванаха. Трябва да ги връща, а в България никой не и помогна.
Boliar
на 09.01.2009 в 17:42:49 #14Те пак ще я барнат помнете ми думата! Тогава да я видим...
LOVEC
на 09.01.2009 в 17:41:35 #13Всеки който предава България за мен не съществува. И тая отрепка баща и с цялата си наглост заяви че не изпитва никаква вина.

LOVEC
на 09.01.2009 в 17:41:35 #12Всеки който предава България за мен не съществува. И тая отрепка баща и с цялата си наглост заяви че не изпитва никаква вина.

disaster
на 09.01.2009 в 17:39:13 #11много и здраве на тази...
Простака
на 09.01.2009 в 17:34:41 #10ГОРД АМЕРИКАНЕц А тебе като те гледам, на тебе пари не ти трябват, ти и заради възможността да направиш една свирка си готов да се продадеш, нали, смешник
Простака
на 09.01.2009 в 17:32:43 #9Писна ми от хора, дето си мислят, че всички са им длъжни - България не ме обича, а аз съм ебати пича... Били имали разходи... Ми да не би държавата да я е карала да зоби, откъде накъде държавата ще помага на няква мърла, дето се зоби на 15 години и после ни прави на глупаци, че била бременна. Аре улево и успех в Азия
veseliq_melni4ar
на 09.01.2009 в 17:28:52 #8още едно доказателсто какво боклуци са бълхарите
