Бившата световната №1 Анжелик Кербер се отказа в осминафиналния си мач в Щутгарт. Надпреварата е от категория WTA Premier (отговаря на ATP 500 при мъжете), играе се на червени кортове, но в зала.

Сесил Каратанчева си осигури 1/4-финал срещу Тейлър Таунзънд в Шарлътсвил

Софиянката спечели два мача за един ден

Кербер е двукратна шампионка в Щутгарт и беше голямата надежда на домакините за нов трофей. В първите си срещи тя се представи много убедително, но в мача си с естонката Анет Контавейт поиска таймаут в първия сет, след което се завърна с превръзка на корта.

Кербер така и не можа да вземе гейм и се отказа след 38 минути при резултат 0-6, 0-2.

Победителката Контавейт ще играе на четвъртфинал срещу друга тенисистка, класирала се след отказване на съперничката си. Гарбине Мугуруса се оплака от болки в гърба в двубоя си срещу Анастасия Павлюченкова. Испанката се отказа при резултат 5-7. За нея е известно, че често не приключва проблемните си срещи.

Мачът Елина Свитолина (Украйна) - Маркета Вондрошова (Чехия) също приключи преждевременно. Младата чехкиня започна отлично, но се оттегли в началото на третия сет.

Снимка 353229

Резултати от осминафиналите от турнира на клей в зала в Щутгарт:
Симона Халеп (Румъния, №1) - Магдалена Рибарикова (Словакия) 4-6, 6-2, 6-3
КоКо Вандевег (САЩ, УК) - Лора Зигемунд (Германия, УК) 6-4, 4-6, 6-3
Елина Свитолина (Украйна, №3) - Маркета Вондрошова (Чекия, кв.) 2-6, 6-2, 3-2 отказване
Каролин Гарсия (Франция, №6) - Марта Костюк (Украйна, кв.) 6-1, 3-6, 7-5

Каролина Плишкова (Чехия, №5) - Вероника Кудерметова (Русия, кв.) 7-6(4), 6-3
Йелена Остапенко (Латвия, №4) - Зарина Диас (Казахстан, кв.) 6-3, 6-0
Анет Контавейт (Естония) - Анжелик Кербер (Германия) 6-0, 2-0 отказване
Анастасия Павлюченкова (Русия) - Гарбине Мугуруса (Испания, №2) 7-5 отказване