Сесил Каратанчева се класира за четвъртфинал на турнира на клей в Шарлътсвил (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара. Българката постигна две победи в рамките на един ден.

Виктория Томова приключи участието си в Истанбул след загуба от Светлана Кузнецова

Виктория Томова изигра достоен двубой срещу именита рускиня

Отстъпи пред Светлана Кузнецова в мач с общо 17 пробива

В мач от първия кръг Каратанчева се наложи над австрийката Барбара Хаас с 6-3, 6-2. Двубоят продължи 1 час и 18 минути, като българката направи седем пробива.

28-годишната софиянка излезе по-късно на корта срещу представителката на домакините Ашли Крацър. Сесил спечели безпроблемно първия сет с 6-2. Втората част трябваше да се реши след тайбрек. В него Каратанчева допусна изоставане с 2-5, но след това затвори мача с 5 последователни точки.

Довечера Каратанчева ще срещне атрактивната левичарка от САЩ Тейлър Таунзънд. Таунзънд е от младата генерация американски тенисистки и успява да поднесе по някоя изненада в турнирите, в които участва. В Шарлътсвил тя е поставена под №3 благодарение на 91-то си място в класацията на WTA.

Каратанчева си осигури 21 точки и ще добави 2027 долара в банковата си сметка.