Мария Шарапова победи румънката Ирина-Камелия Бегу с 6-4, 6-2 в първи мач от турнира в Тянзин, Китай. Рускинята имаше нужда само от 82 минути на корта, за да потвърди ролята си на фаворит в надпреварата.

Каролин Возняцки разгроми Южени Бушар в Хонг Конг

Канадката има три победи в последните десет турнира

Шарапова на практика е №1 в схемата, макар, че участва с "уайлд карт". Това формално се случи, след отказа на победителката от Ухан и Пекин, Каролин Гарсия.

Най-голямата съперничка на Маша, чехкинята Петра Квитова неочаквано загуби първия си мач в Тянзин и отпадна. Левичарката игра с 113-та в света Лин Жу от Китай. Коефициентите бяха 1.08 срещу 7.00 в полза на бившата шампионка от Уимбълдън.

Но след 2 часа и 11 минути Лин Жу направи решителен пробив в третия сет и спечели с 6-4, 5-7, 6-4.

Гъркинята Мария Сакари, която пропусна турнира в Пекин, защото достигна до полуфинал в Ухан се разправи лесно с друга представителка на домакините - Гангжоу Лиу с 6-2, 6-1.