Русия спечели за първи път в историята си шампионата за смесени тимове "Хопман Къп" след победа над Испания.

В австралийския град Пърт в първия двубой за деня Надежда Петрова надделя над испанката Анабел Медина-Гаригес с 6:0, 6:4.  Петрова спечели първия сет срещу Анабел Медина Гаригес само за 32 минути с 6:0, а в играта й нямаше и помен от контузията, която я мъчеше миналата седмица.

Във втория сет Петрова поведе с 4:2, но подкрепяна от трибуните, испанката изравни до 4:4. Накрая обаче рускинята беше безкомпромисна, като цялото времетраене на срещата беше малко над час и 10 минути.

В решителната битка за титлата на корта се изправиха 22 -ят в света Дмитрий Турсунов и испанеца Томи Робредо. В първата част руснакът се наложи с 6:4. Със силен начален удар руснакът сломи съпротивата на испанеца. Във втория сет след титанична битка  Турсунов спечели със 7:5, след като губеше с 4:5, но проби съперника си в последния гейм и спечели победата.

Така двубоят на двойки остава просто протоколен. След поражение на старта срещу Австралия, руската двойка емонстрира непрестанен прогрес, за да се стигне до успеха с 3:0 над Франция. Именно този мач ги класира на финала.

Испания е печелила "Хопман къп" през 1989 и 2001 година и щяха да спечелят своята трета титла, но опитът остана неуспешен.