Гигантът Рейли Опелка елиминира поставения под №9 Джон Иснър в първия кръг на Australian Open 2019. Опелка може да играе в петък с българина Григор Димитров при условие, че двамата спечелят срещите си от втория кръг. Това е първи успех за високия 213 см тенисист в турнир от Големия шлем".

Резултати от четвъртината на Григор Димитров на Australian Open

Българинът ще играе в сряда с уругвайския майстор на клей Пабло Куевас

Любителите на неотразими сервиси имаха възможност да се насладят на общо 87 аса в мач продължил 3 часа и 3 минути. Крайният резултат е красноречив 7-6(4), 7-6(6), 6-7(4), 7-6(5). В двубоя имаше общо 2 пробиви станали в четвъртия сет, като Иснър имаше възможност да сервира за спечелването на частта.

Опелка спечели престрелката, въпреки че записа общо 140 точки сещу 147 за съперника си. Иснър направи 75 уинъра, а Опелка 59. Непредизвиканите грешки са 24 за победителя и 25 за загубилия, което е твърде малко за подобен мач.

№10 в света Иснър направи 47 аса срещу 40 за Опелка.