Григор Димитров ще играе с уругвайския майстор на клей Пабло Куевас във втория кръг на Australian Open 2019. Евентуалният следващ съперник на хасковлията ще бъде излъчен от двубоя Томас Фабиано (Италия) - Рейли Опелка (САЩ).

Григор Димитров победи Янко Типсаревич в първия кръг на Australian Open 2019

Силно начало за Гришо на Australian Open 2019

Българинът започна колебливо, но наложи волята си с агресивна игра

Гигантът Опелка спечели "битката на сервисите" срещу своя сънародник Джон Иснър след тайбрека.

В четвъртинатата на Гришо е и южноафриканецът Кевин Андерсън, който може да срещне хасковлията на осминафинал. Андерсън загуби един сет от французина Адриан Манарино, но след това беше повече от убедителен.

Рафаел Надал постигна рутинна победа срещу представителя на домакините Матю Ебдън и чака победителя от двубоя Матю Ебдън (Австралия) - Ян-Ленард Щруф (Германия). "Матадора" може да срещне българския №1 на четвъртфинал през следващата седмица.

Томас Фабиано (Италия) - Джейсън Кублър (Австралия, УК)  6-4, 7-6(1), 2-6, 6-3
Рейли Опелка (САЩ) - Джон Иснър (САЩ, №9) 7-6(4), 7-6(6), 6-7(4), 7-6 (5)

Томаш Бердих (Чехия) - Кайл Едмънд (Великобритания, №13) 6-3, 6-0, 7-5
Робин Хаасе (Холандия) - Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) 7-5, 6-4, 7-5
Денис Кудла (САЩ) - Марк Полманс (Австралия, УК) 5-7, 1-6, 6-2, 6-3, 6-2
Диего Шварцман (Аржентина, №18) - Рудолф Молекер (Германия, кв.) 6-1, 6-3, 4-6, 6-0

Алекс де Минор (Австралия, №27) - Педро Соуза (Португалия) 6-4, 7-5, 6-4
Хенри Лааксонен (Швейцария, кв.) - Мирза Башич (Босна и Херц.) 6-4, 7-6(4), 4-6, 6-3
Матю Ебдън (Австралия) - Ян-Ленард Щруф (Германия) 1-6, 6-4, 6-3, 6-4
Рафаел Надал (Испания, №2) - Джеймс Дъкуърт (Австралия, УК) 6-4, 6-3, 7-5