Бившата световна №1 Анжелик Кербер отпадна на старта на дамския Canadian Open, който тази година се провежда в Торонто. Турнирът е от високата категория WTa Premier 5 и е с награден фодн от 2.83 милиона долара. Мъжката версия на надпреварата е в Монреал, където сумата за разпределение е двойно по-голяма.

Kак грешно изписан резултат по телевизията в мач на Григор Димитров може да породи спекулация

Твърдението, че българинът бил подарил гейм на Вавринка обиколи социалните мрежи

Германката отстъпи пред рускинята Дария Касаткина с 6-0, 2-6, 4-6.  Касаткина ще срещне на 1/6-финал една от двете канадки - участващата с "уайлд кард" Южени Бушар или сензацията от пролетта Бианка Андрееску.

Дария Касаткина

Мария Шарапова също нямаше добър ден. Бившата приятелка на Григор Димитров загуби от естонката Анет Контавейт също в три сета 6-4, 3-6, 4-6. Мария получи "уайлд кард" за Торонто, което беше широко рекламирано ор организаторите. Срещата с Контавейт продължи 2 часа и 41 минути, като рускинята пропусна да запише едва четвърта победа през 2019 година.

Мария Шарапова

Контавейт ще играе на 1/16-финал срещу победитлеката от сблъсъка Винъс Уилямс (САЩ) също участваща с "уайлд кард" и Карла Суарес Наваро (Испания).

Водачка на схемата в Торонто е световната №1 Ашли Барти (Австралия), почиваща в кръг №1. Тя ще има за първа съперничка американката София Кенин, надвила Су-Вей Хсие (Тайпе) с 6-4, 6-3. В горната част на схемата е №3 Каролина Плишкова (Чехия), която чака победителката от двубоя Мария Сакари (Гърция) и Алисън Риск (САЩ).

№2 Наоми Осака е най-долу в схемата и също довечера ще узнае първата си противничка измежду шампионката от Сан Хосе Сай Сай Чжън (Китай) и квалификантката Татяна Мария. Симона Халеп може да срещне Наоми Осака на полуфинал, но на първо място трябва да се справи с американката Дженифър Брейди, сразила "майсторката" на двойки Кристина Младенович (Франция) с 6-1, 6-2.