По време на вчерашния мач на Григор Димитров едно грешно изписване на резултат стана повод за големи спекулации в социалните медии.

Григор Димитров - Стан Вавринка 4-6, 4-6, сервисите направиха разликата

Двамата добре се познават и се срещат за десети път

В първия гейм на втория сет, когато на екрана беше изписано 40-40, най-добрият български тенисист отиде и седна на стола. Това даде възможност на някой да пусне спекулацията, че Григор Димитров е предал гейм. И се появиха без основание много критики по негов адрес.

Истината е следната. При 15-15 топка на Вавринка попадна на линията и Григор я изпрати с рамката в аут. Резултатът стана 15-30, но на екрана беше изписано 30-15. Двамата си размениха по една точка и на екрана стоеше 40-30, вместо истинското 30-40.

В последната точка от гейма Григор организира прекрасна атака, но прибързаното му воле не можа да намери празната част на корта. Димитров неуспешно обжалва решението за аут. Той нямаше как да е наясно с грешния телевизионен резултат и знаеше, че е загубил гейма.

От телевизионното предаване коригираха резултата, но за някои прекалено късно.

Този гейм беше важен в развитието на мача, но изобщо не е основна причина за поредната загуба на българския №1.