Вторият кръг на тенис турнира в Акапулко (Мексико) с награден фонд 1 413 600 долара донесе големи изненади. Миналогодишният шампион и поставен под № 1 в схемата Давид Ферер отпадна след като загуби от Александър Долгополов с 4:6, 4:6 за час и 31 минути игра. Това бе трето поражение за Ферер от 11 мача между двамата от турнири на ATP.

Украинецът показа много агресивна игра и в познатия си стил с 22 печеливши удара стигна до крайния успех.

На четвъртфиналите Долгополов ще излезе на корта срещу Робин Хаасе (Холандия), който постигна победа над Аляж Бедене с 6:4 6:7(3) 6:4 за близо два часа и половина. Хаасе спечели 67% от точките си на втори сервис и проби на 4 пъти от 8 възможности.

„Няма да драматизирам след тази загуба. В крайна сметка трябва да се потърсят решения за подобряването на играта и нищо повече. Не може постоянно да се играе перфектно. Трябва да мисля за бъдещето“, заяви Ферер.

След отпадането на № 1 и поставеният под № 2 Кей Нишикори напусна борбата.  Японецът бе сразен от Сам Куери, който преди дни триумфира в Делрей Бийч, с 4:6, 3:6. Американецът направи 8 аса и спечели 87% от точките си на първи сервис. Куери достигна до цели 10 възможности за пробив, от които реализира 3, като не успя да удържи само един свой сервис гейм.

Петият поставен Бърнард Томич елиминира Адриан Манарино с 6:4, 6:4 за 71 минути и също достигна до четвъртфиналите. Австралиецът записа трети успех от също толкова срещи срещу френския левичар.

Томич ще спори за място на полуфиналите срещу Иля Марченко, който близо три часа се бори, за да постигне 7:6(3) 4:6 7:6(5) над Райън Харисън, който миналата година отстрани Григор Димитров във втория кръг и в крайна сметка игра на полуфинал в Акапулко.