Световният номер 1 в тениса Новак Джокович е бил заразен с коронавирус през декември 2021 година. Това е причината той да получил медицинско изключение да участва на Australian Оpen без задължителната ваксина.
Такова становище изказа адвокатът на сръбския тенисист в съда в Австралия. Джокович бе задържан на летището в Мелбърн, а местните власти анулираха визата му. В момента спортистът продължава да бъде настанен в хотел за бежанци.
"Датата на първия позитивен PCR-тест e 16 декември 2021", са обявили адвокатите в съда.
В понеделник трябва да стане ясно дали Джокович ще бъде депортиран от Австралия или ще му бъде позволено да остане на територията на страната. Независимо от изхода на сагата, шансът той да участва на Australian Open е твърде малък.
mottorrhead
на 08.01.2022 в 13:17:25 #38Коце говорим само за ваксините за ковид
mottorrhead
на 08.01.2022 в 13:16:30 #37Харабията, глупости говориш, вчера писах, че Гришо що спи и не реагира във подкрепа на на НовакС, щото те са уж приятели, и точно той тряа да е до него... Никога не съм казвал за сърбите че са ганьовци, да не забравяме, че точно ние тряа се срамуваме щото дадохме коридор за бомбите които хвърлиха американците по училища и болници в Сърбия...... И да Гришо действително ще е ганьо и смотана пОтка ако не подкрепи Ноле.... Лично мое мнение..
mottorrhead
на 08.01.2022 в 13:10:25 #36Кучев бе нема се дадеш ма нещата не опират само до работата, представи си че си живееш в чужбина, ако майка ти и баща ти са болни, в България и на смъртно легло да са, ти ако не си ваксиниран, ти не можеш да си дойдеш ори тях.............. Ваксината не е задължителна, не, изобщо не е....
mottorrhead
на 08.01.2022 в 12:58:51 #35За съжаление няма добра организация, скачат 500 000 във Холандия, същия ден във Франция и, Германия спят, те скачат след два дена, а трябва да е координирано, некъв синдикат треа да има, който да каже, днес стачкуваме всички, цяла Европа, истината е че без кръв и без паднали глави няма да стане, другия вариант е да стане трета световна, два дена след началото на войната, вируса ще изчезне яко дим
mottorrhead
на 08.01.2022 в 12:54:19 #34Идва Видовден Господ ще сложи ръката си и всички човекоубийци ще бъдат съдени, само не знам как като и съдилищата са техни, ма тва са Божи работи, тпй ще ги нагласи..... Точка по темата.
mottorrhead
на 08.01.2022 в 12:51:44 #33Кучев аз също се ваксинирах по причината на Коцето
mottorrhead
на 08.01.2022 в 12:49:40 #32Коце, ваксините ако работеха, нямаше да има толкова заразени и умрели, голата истина е, че те просто не работят, а работят нас... Тва показват фактите само в България и в Гърция лъжат, че жертвите са повече понеже процента на ваксинираните е нисък, друга истина е че ваксинираните сме по опасни от неваксинираните щото точно ние пренасяме вируса... Тва си го признават даже макар и под сурдинка
mottorrhead
на 08.01.2022 в 12:28:57 #31Папагал, кво е тва, е много сте спрели, братле
mottorrhead
на 08.01.2022 в 12:27:54 #30Тунджак, що се отнася до зеления сертификат, вече не го искат на аерогара София, искат само писиар, тоя сертификат дето го хвалеха цялоо лято, вече е почти а във Франция изцяло невалиден затва пък върнаха пред очите ми три девойки за изтекъл писиар тест, познай за колко изтекъл, след три часово чакане на чек ин, децата ги върнаха за тва че теста им бил изтекъл преди...... 15 минути, добре ли е, сбогуваха със едни 150 лв за писиар и още двеста триста евра за билета и така..... Фашизъм!
papagalex
на 08.01.2022 в 12:26:50 #29Битката с болестта изгубиха 96-ма души, като 92, 71% от тях не са били ваксинирани. ----------------------- По-големи факти от това няма накъде повече
mottorrhead
на 08.01.2022 в 12:22:08 #28Joko, ти продължаваш да си бърбориш, ама факти йок, пак те питам, защо преди ваксините във държавите от "първия" свят, имаше по 1000 заразени на ден а сега са по 20 000 на ден, и пак се затварят цели държави в които процента на ваксинираните е над 75%,холандия,германия, австрия, все държави от "първият" свят...... Ти просто си поредното червенотиквеновче
mottorrhead
на 08.01.2022 в 11:51:50 #27https://photos.app.goo.gl/sc4CkuRqKMQRejQV7
mottorrhead
на 08.01.2022 в 11:35:58 #26Четете документите хора, не гледайте кво ви говорят правителствата по телевизиите, тяхното е конспирация, не нашето
mottorrhead
на 08.01.2022 в 11:34:28 #25Говориме само за 2020 година,за пика уж за бума на пандемията
mottorrhead
на 08.01.2022 в 11:32:52 #24Документ на НОИ не мои брътвежи
mottorrhead
на 08.01.2022 в 11:32:27 #23https://photos.app.goo.gl/zBErqx3xJ99h21Tc7
mottorrhead
на 08.01.2022 в 11:31:59 #22Ето ти документче от НОИ виж за кво става въпрос, виж къде е пандемията 120 000,от които 112 000 пенсионери починали ама не от ковид, а сега ти ми извади документ със цифри на починали от ковид, ма от а не СЪС ковид, нека кажем, че са 20 000,въпреки че не са, ако е така кое е по важно, за кое трябваше да се грижи правителството за 20 или за 120.....честито
mottorrhead
на 08.01.2022 в 11:23:16 #21Аргументирано
mottorrhead
на 08.01.2022 в 11:22:47 #20Виждам, че си ми отговорил подробно инаргументирано на въпроса, който беше всъщност риторичен
mottorrhead
на 08.01.2022 в 11:18:34 #19Илийка отговори ми на един въпрос, миналата тоест по миналата година нямаше нито един ваксиниран щото нянале ваксина, тази тоест миналата година половината от човечеството е ваксинирано и резултата е на лице.. Заразените са поне пет пъти пове, и орарата продължават да си мрът... Въпроса ми е, добри ли са ваксините според теб и ... При всеки следващ грип ще слагаме маски и ше затваряме държави ли, така ще си живейкаме?