Новак Джокович стана първият осминафиналист на турнира "Мастърс" 1000 в Шанхай. Сърбинът победи за дванадесети път французина Жереми Шарди. Срещата завърши при резултат 6-3, 7-5 и продължи 1 час и 23 минути.

Резултати от първия кръг на "Мастърс" 1000 в Шанхай

Шампионите от Пекин и Токио продължават напред

Джокович няма точки за защита до края на годината и може да я завърши като №1. Негов съперник в третия кръг ще бъде победителят от двубоя Марко Чекинато (Италия) - Хьон Чун (Южна Корея). Ноле има да си връща на Чекинато, който го елиминира в епичен мач на четвъртфинала на "Ролан Гарос" през юни.

Италианец сътвори сензация на "Ролан Гарос"! Изхвърли Новак Джокович от турнира

Марко Чекинато победи със 7:6 (7:4)

Шарди създаваше впечатление за равностойност в мача и беше пробит за втори път едва в последния гейм на втория сет. Пред това двамата направиха няколко много красиви разигравания.

Австралиецът Матю Ебдън поднесе сензацията, като елиминира световния №7 Домини Тийм (Австрия) след 6-4, 6-7(8), 7-6(4), Двубоят се реши в два тайбрека.

В третия завършил мач от втория кръг  Петер Гойовчик (Германия) отстрани, също след два тайбрека, първата ракета на Унгария Мартон Фучович с 6-4, 6-7(3), 7-6(5).