Японката Наоми Осака победи беларускинята Аляксандра Саснович с 6-2, 6-3 за 1 час и 25 минути. Мачът беше осминафинален от турнира от WTA Premier Mandatory в Мадрид (Испания).

В днешния си двубой световната №1 нямаше вчерашните си проблеми, когато едва не загуби от представителката на домакините Сара Сорибес Тормо. Тя направи общо 4 пробива в мача, като беше леко разколебана в средата на втория сет, когато допусна един брейк.

Симона Халеп даде само 12 точки на Виктория Кузмова на осминафинала в Мадрид

Бившата световна №1 завъртя два геврека на словачката за 45 минути

Утре Наоми ще спори с швейцарката Белинда Бенчич, преминала точно за час през квалификантката от Украйнa Катерина Козлова с 6-1, 6-2. Бенчич реазлизира 5 пробива от 13 появили се пред нея възможности. Козлова нито един път не застраши подаването на съперничката си. Козлова очевидно беше изморена от вчерашния двучасов мач с чехкинята Каролина Плишкова.

Дамският турнир в Мадрид върви с един ден по-рано от мъжкия, като утре е денят за четвъртфиналите.

Резултати от осминафиналите на турнира от WTA Premier Mandatory в Мадрид (Испания):
Наоми Осака (Япония, №1) - Аляксандра Саснович (Беларус, 34) 6-2, 6-3
Белинда Бенчич (Швейцария, 18) - Катерина Козлова (Украйна, кв.85) 6-1, 6-2
Симона Халеп (Румъния, №3) - Виктория Кузмова (Словакия, 46) 6-0, 6-0
Ашли Барти (Австралия, №9) - Юлия Путинцева (Казахстан, 43) 4-6, 6-1

Слоун Стивънс (САЩ, №8) - Сайсай Жан (Китай, 49)
Донна Векич (Хърватия, 24) - Петра Мартич (Хърватия, 36)