Доскорошната световна №1 Симона Халеп постигна рядко срещана победата срещу словачката Виктория Кузмова. В осминафинален мач от турнира от WTA Premier Mandatory в Мадрид румънката загуби само 12 точки и се наложи с 6-0, 6-0 само за 45 минути. Разиграните точки в мача са общо 60 и Халеп спечели точно необходимия минимум от 48.

Това е едва втори случай за двукратната шампионка в Мадрид, когато тя в двубой от WTA постига победа без да загуби гейм. Предишният такъв резултат е на финалът на Bucharest Open срещу латвийката Анастасия Севастова преди три години.

Григор Димитров постигна най-големите си успехи с Дани Валверду

Хасковлията се раздели с наставника си след почти тригодишна съвместна работа

20-годишната Кузмова успя да реализира само една точка от 11 успешно вкарани първи сервиси. На втори постижението ѝ е 5 от 19.

Мачът се игра на затворения заради дъжд корт "Аранча Санчес". Симона сподели, че това е помогнало за изявата ѝ защото покривът е направил играта по-бърза.

Виктория Кузмова

"Не мисля, че това беше най-добрия мач на Кузмова. Може би беше прекалено нервна. Това е голям турнир и срещите със силни съпернички не са лесни. Аз играх най-добрия си тенис и се чувствах прекрасно", сподели Халеп след забележителния успех.

На четвъртфинала утре румънката ще има за съперничка австралийката Ашли Барти или представителката на Казахстан Юлия Путинцева, които играят по-късно днес.