Аржентинецът Давид Налбандян е първият полуфиналист на турнира по от сериите "Мастърс", който се провежда в парижката зала "Берси" и е с награден фонд
2,27 милиона евро.

Миналогодишният шампион се наложи със 7:6(3), 6:3 над британеца Анди Мъри и така прекъсна серията от 14 поредни победи на съперника.

За 1 час и 43 минути, 21-годишният Мъри, поставен под номер 4 във френската столица, пропусна възможността да стане първият тенисист в историята с три поредни титли от сериите "Мастърс", след като преди това последователно спечели турнирите в Синсинати и Мадрид.

Осмият в схемата Налбандян пък запази шансове да се класира за финалния "Мастърс" в Шанхай от 9 до 16 ноември. Това обаче може да стане, само ако той защити титлата си в Париж в неделя.

На полуфиналите аржентинецът ще срещне победителя от мача между номер едно Рафаел Надал и шампиона от 2006 година Николай Давиденко.

Поставеният под номер две в схемата Роджър Федеред се отказа от участие в четвъртфиналния двубой заради проблем с гърба и съперникът му Джеймс Блейк също се класира за полуфиналите.

"През последните дни състоянието на гърба ми се влоши. Лечението през тази нощ не даде никакъв резултат. И тъй като не мога да играя на 100 процента от възможностите си, аз взех трудното решение да не играя", заяви швейцарецът.

Американецът Блейк ще чака своя съперник в следващия кръг от победителя от двубоя Анди Родик - Жо Вилфред Цонга.