Руският тенисист Даниил Медведев се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) с награден фонд 1,377 милиона долара.

Поставеният под номер 3 Медведев надделя над австралиеца Кристофър О'Конъл с 6:2, 4:6, 7:5 след почти два часа игра.

Дебютиращият в надпреварата руснак, който в неделя спечели 16-ата титла в кариерата си на турнира в зала в Ротердам, записа 12-а победа в 14 мача от началото на годината.

Медведев започна силно двубоя и взе първите четири гейма по пътя си към успеха в първия сет.

Медведев отново спря Григор за финал

Българинът започна лошо мача, направи доста грешки и загуби осем от първите девет гейма

Във втората част той навакса ранен пробив пасив, но допусна нов брейк в десетия гейм и О'Конъл изравни. В решаващия трети сет руснакът реализира единестен пробив за 7:5, за триумфира.

За място на финала Медведев ще срещне поставения под номер 2 Феликс Оже-Алиасим (Канада), който елиминира седмия в схемата Алехандро Давидович Фокина (Испания) с 6:4, 7:6(5).