Мария Шарапова отстъпи с 6:3, 5:7, 4:6 от играещата за Франция Кристина Младенович на турнира в Щутгарт.

Така приключи първото участие на 30-годишната рускиня в турнир след 15-месечното й наказание за употреба на допинг.

Младенович спаси три възможности за пробив в първия си сервис гейм, но след двойна грешка се стигна до пробив, с който Шарапова поведе с 3:1. Мария без особени проблеми задържа аванса си и приключи първата част.

Тя поведе след ранен пробив и във втората, но съперничката й успя да изравни за 2:2. Младенович успя да измъкне изключително оспорван 11-минутен гейм, в който сервираше, за 6:5, а веднага след това стигна до пробив за края на втория сет.

Мария Шарапова стои над нападките на Южени Бушар

Рускинята ще играе с квалификантка в Щутгарт

Развитието даде допълнителна увереност на французойката и тя поведе с 5:2 в третата част. Шарапова обаче демонстрира борбеност и намали до 5:4. Тогава обаче рускинята допусна нов пробив и трябваше да напусне корта победена след 2 часа и 39 минути игра.

Днешната загуба означава, че Шарапова ще се завърне в световната ранглиста извън топ 250. Това изключва вероятността бившата номер 1 в света да влезе в квалификациите на "Ролан Гарос", като единственият й шанс да играе в Париж е да получи "уайлд кард", което на този етап е малко вероятно.

Предстоят й участия на турнирите на клей в Мадрид и Рим, за където получи покани. При добро представяне там тя има големи шансове да си осигури участие на "Уимбълдън".