Димитър Кузманов загуби осминафиналния си мач от турнира от сериите "Челънджър" в Монтевидео (Уругвай). Втората ракета на България отстъпи пред испанеца Марио Вилея Мартинес с 2-6, 6-7(3) за 1 час и 39 минути.

Четвъртото издание на Sofia Open се очаква да бъде най-силното до момента

Двама от Топ 10 може да радват публиката в "Арена Армеец"

Мартинес, който в първия кръг елиминира фаворита за титлата и любимец на домакините Пабло Куевас, поведе бързо с 4-0 и без проблеми соечели първия сет.

Във втория двамата относително лесно вземаха подаванията и се стигна до тайбрек. В него Мико излезе напред с 3-2, но след това загуби последните пет разигравания в мача.

Кузманов се представи отлично в Монтевидео, където постигна четири победи. На него му е необходимо още малко изкачване нагоре в ранглистата на ATP, за да участва в основните схеми на турнирите "Челънджър".