Хърватинът Марин Чилич победи каталунеца Алберт Рамос-Виньолас с 6-3, 6-4 и се класира за полуфинал на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Шанхай. Неговият утрешен съперник ще стане известен след мача Григор Димитров - Рафаел Надал. Срещата продължи 1 час и 21 минути.

Марин Чилич и Алберт Рамос-Виньолас ще се срещнат на четвъртфинал в Шанхай

Хърватинът елиминира Стив Джонсън в два сета

Мачът започна малко трудно за двуметровия гигант, който трудно печелеше подаванията си. В средата на първия сет той проби и наложи агресивния си стил. През втората част двамата си размениха по един пробив за 3-3, но Чилич веднага взе още едно подаванр на Рамос-Виньолас и след това сервира бепроблемно за 6-4. Победата е под №4 за Марин в срещите между двамата. Алберт има два успеха. Първият беше в Шанхай през 2011-а година.

Победата на Чилич отложи във времето възможността Григор Димитров да се изкачи до 4-то място. Успехът е под №37 за хърватина през 2017-а. За този период той има 16 загуби.