След дълги и напрегнати преговори, най-накрая има постигнато принципно споразумение Серхио Рамос да купи седемкратния победител в Лига Европа - Севиля. В скоро време предстои последните детайли да бъдат оформени документално и заверени нотариално, но основните неща са вече направени.
Развръзката дойде след двучасова среща тази сутрин в хотел в Севиля, на която присъстваха Серхио Рамос, Мартин Инк - главен изпълнителен директор на "Five Eleven Capital", както и мажоритарните акционери на клуба. Ден по-рано преговорите също продължиха цели девет часа в търсене на финални договорености.
След срещата Серхио Рамос, придружен от брат си Рене, напусна хотела с широка усмивка и вдигнат палец, без да прави изявления пред медиите. Жестът му обаче ясно подсказа успешния изход от преговорите.
Процесът по придобиването започна официално в средата на януари, когато бяха осъществени първите контакти с основните акционери. Тогава бе подписано писмо за намерения (LOI), с което стартира период на ексклузивни преговори, определени до 31 май.
В този период бъдещите собственици възложиха на KPMG да извърши пълен финансов и счетоводен одит на клуба - т.нар. Due Diligence. Това е стандартна, но изключително сложна процедура, която в миналото вече е отказвала други инвеститорски групи.
Символично, споразумението бе постигнато само ден преди важен мач за оцеляване в елита - гостуването на Виляреал на стадион "Ла Серамика".
Според "Марка" основните фигури в ръководстовото на клуба ще бъдат:
Марк Боишаса - спортен директор на цялата структура на Five Eleven Capital. Бивш кадър на City Football Group с над 10 години опит, започнал кариерата си именно в Севиля, а по-късно работил и в Ал Хилал като изпълнителен директор по футболните въпроси.
Хесус Саморано - оперативен директор и бивш представител на Ла Лига.
Серхио Рамос - освен съсобственик, той ще има основна роля при взимането на стратегически и спортни решения за клуба.