Анди Мъри се справи с новоизгряващата австралийска звезда Ник Кирийос, като го победи по-леко от очакваното с 7-5, 6-1, 6-4. Шотландецът ще играе на четвъртфинал с №12 французина Жо-Вилфред Цонга в сряда.

Кирийос се съпротивляваше 40 минути, но се пречупи, когато беше пробит при 5-5 в първия сет. Ник загуби фокус във втората част и Мъри имаше пълно превъзходство във разиграванията. Той сподели след мача, че е загубил вяра в себе си след загубения първи сет.

Анди Мъри има вече победи срещу Ник Кирийос във всички турнири от Големия шлем.

Цонга се класира много лесно за следващия кръг. Неговият сънародник #7 Ришар Гаске трябваше да се откаже, заради контузия в гърба още в първия сет при резултат 2-4.

Още един от най-силните трябваше да напусне надпреварата заради контузия. №5 Кей Нишикори имаше проблеми с реброто. Той се опита да играе срещу хърватина Марин Чилич, но нямаше никакви шансове и след 1-6 и 1-5 се отказа. Чилич ще играе на четвъртфинала с Роджър Федерер, който отстрани по-рано Стив Джонсън.

Роджър Федерер отмъсти за Гришо

Елиминира Сам Джонсън за час и 37 минути

Канадецът Милош Раонич направи обрат от 0-2 сета срещу Давид Гофен. Белгиецът стана жертва на волейболното правило - „кой не бие 3:0, пада 3:2." Той спечели първите два сета с 6-4 и 6-3, но после отстъпи три пъти с 4-6.

Палачът на Джокович, Сам Куери продължава победната си серия. Този път той се справи с французина Никола Маю с 6-4, 7-6(5), 6-4. Сега ще трябва да се справи с друг тенисист залагащ на началния удар - Милош Раонич.

Последната четвъртфинална двойка е: прогресиращия французин Лука Пуй срещу по-добрия от доиграването между двамата чехи Иржи Весели и Томас Бердих.

Пуй победи в маратонски мач Бърнард Томич от Австралия след 5 сета. Последната част завърши 10-8.

Чехите не можаха да приключат двубоя си днес и ще трябва утре да изиграят един последен сет.