Димитър Кузманов - Мико претърпя разгромна загуба в четвъртфинален мач от ежеседмичния турнир на клей провеждащ се в Анталия, Турция.

Българинът не можа да окаже никаква съпротива на руснака Иван Неделко и загуби с 1-6, 1-6 в мач продължил 1 час и 5 минути. Като на шега той спечели първите геймове в двата сета и след това практически спираше да играе.

В Ираклион, Гърция Александър Лазов беше сполетян от почти същата участ. Играещият с лява ръка пазарджиклия взе само четири гейма от чеха Марек Яловиец. Той загуби осем поредни игри и започна да изравнява разиграванията в края, когато вече беше късно. Крайният резултат от мача е 0-6, 4-6.

Притеснително е, че и Лазов, и Кузманов са в състава на България за купа Дейвис. Не добрата им сегашна форма не предвещава нищо добро за мачовете на нашите национали, които ще бъдат след две седмици в Созопол.