Две представителки на България - Елица Костова и Виктория Томова се класираха за полуфиналите на турнира в Будапеща с награден фонд 100 000 долара.

Костова изигра отличен мач срещу Екатерина Горгодзе от Грузия и постигна убедителна победа с 6:1, 6:1.

Костова започна силно и постигна ранен пробив. Тя загуби подаването си за 2:1, но последва серия от четири поредни гейма и първият сет приключи след 26 минути. Втората част не бе по-различна, въпреки че грузинката спечели първия гейм. Последва нова серия на Елица, която този път бе от шест поредни гейма в нейна полза. Българката стигна до крайния успех след само 52 минути игра.

С този успех 26-годишната Костова си осигури 50 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 183-о място.

Виктория Томова победи поставената под №5 Ребека Петерсон (Швеция) с 6:3, 3:6, 6:3. Мачът продължи 2 часа и 14 минути.

21-годишната българка също си осигури 50 точки за световната ранглиста.

Двете българки няма да играят помежду си на полуфиналите. Костова ще срещне представителката на домакините Фани Столар, която участва в турнира с „уайлд кард“. Томова ще се изправи срещу румънката Николета Даскалу.