Каролина Плишкова спечели уникалния турнир на черени кортове в зала в Щутгарт. Освен паричната награда чехкинята получи и лек автомобил Porsche 718 Boxster GTS.

Йелена Остапенко отстъпи пред Каролина Плишкова в Щутгарт

Остапенко отстъпи пред Плишкова в Щутгарт

Другата полуфинална двойка е между Коко Вандевеге и Каролин Гарсия

Плишкова победи на финала направилата фурор американка Коко Вандевег със 7-6(2), 6-4. Мачът макар и двусетов беше много оспорван и продължи 1 час и 59 минути. След размяна на ранни пробиви в началото, първият сет беше решен в тайбрек. Два брейка в средата на втората част доведоха резултатът до 5-2 за Каролина, което се оказа решаващо.

Снимка 353612

Плишкова имаше само една трудна съперничка до финала - латвийката Йелена Остапенко. Докато Вандевег премина през шампионката от US Open 2017 Слоун Стивънс (САЩ), световната №1 Симона Халеп (Румъния) и Каролин Гарсия (Франция) без да загуби сет.

Каролина Плишкова за втори път в кариерата си вдигна купа в турнир на клей. През миналата година тя за кратко беше №1 в света, но след това отстъпи и в момента е на шесто място в ранглистата на WTA.