Йелена Остапенко отпадна на четвъртфиналите на тенис турнира в Щутгарт. Латвийката загуби от петата поставена Каролина Плишкова със 7:5, 5:7, 4:6 за 2:18 часа.

Йелена поведе с 3:0 в първия сет и успя да го спечели с пробив в 12-ия гейм. Плишкова губеше с 4:5 във втората част, но успя за вземе три поредни гейма и изравни резултата. В третата част Плишкова поведе с 4:2, а Остапенко пропусна три точки за пробив, когато съперничката й сервираше за мача в десетия гейм.

Чехкинята наниза 14 аса и за първи път в кариерата достигна до полуфиналите на турнира в Щутгарт, където по-късно днес ще играе срещу естонката Анвет Контавейт.

"Беше много тежък мач. Аз имах малко повече късмет и спечелих", каза Плишкова и добави, че в края борбата е била повече психологическа отколкото физическа.

Другата полуфинална двойка е между Коко Вандевеге (САЩ) и номер 6 Каролин Гарсия (Франция).