Чехът Иво Минар спечели турнира по тенис на червени кортове "Загорка Къп" от сериите "Чалънджър" на АТП с награден фонд 85 хиляди евро на ТК "Левски" в София.

Поставеният под номер 1 Минар, който се включи в надпреварата с "уайлд кард", победи на финала германеца Флориан Майер с 6:4, 6:3 за 67 минути.

96-ият в света чех стартира отлично срещата и набързо поведе с 3:0. Той сервираше за сета в деветия гейм, но допусна пробив. Веднага след това обаче 24-годишният Минар отново взе подаването на съперника си, а с това и първия сет.

В началото на втората част чехът продължи добрата си серия и поведе с 2:0 след трети пореден спечелен гейм. 25-годишният Майер, бивш номер 33 в света и четвъртфиналист на "Уимбълдън" през 2004 година, успя да изравни за 2:2. До края обаче Минар доминираше и даде само още един гейм на съперника си, за да триумфира.

С успеха чехът си осигури 90 точки за класацията на АТП и 12250 евро от наградния фонд. За Майер, който заради контузия пропусна втората част на миналия сезон и се свлече до 260-ото място в световната ранглиста, останаха 55 точки и 7200 евро.