Страхотен ден за българския тенис! След като Цветана Пиронкова спечели мача си от първия кръг на Australioan Open, това стори и Григор Димитров.
Най-добрият български тенисист надви с категоричното 6-1, 6-4, 6-2 състезаващия се за Казахстан Андрей Голубьов и за първи път в кариерата си се класира за II кръг на турнир от Големия шлем. Нещо повече, победата е първа в Мелбърн в историята на родния мъжки тенис!
Димитров заслужи мястото си в основната схема на турнира, след като през миналата седмица спечели 3 мача от квалификациите. Въпреки очакванията за труден мач срещу 38-ия в света Голубьов, Гришо имаше нужда от едва 93 минути, за да продължи напред.
Роденият в Хасково тенисист започна по уникален начин мача - 6:1 след само 21 минути на корта! Втората част бе най-оспорвана, като един единствен пробив на Димитров, осъществен в седмия гейм, се оказа достатъчен.
В самото начало на третия сет българинът отново проби, с което тотално отказа иначе никак не слабия Голубьов.
Във втори кръг Димитров ще се изправи срещу Станислас Вавринка (Швейцария, 19), който победи със 7-6, 6-4, 6-4 Теймураз Габашвили (Русия). Любопитното е, че треньор на Вавринка е Питър Лундгрен, който работи дълго време с Димитров.
SINQtitla
на 17.01.2011 в 09:51:22 #231986
на 17.01.2011 в 09:44:51 #22Браво е Гришо
!
ммше 333
как изкарахте Коледа, то вярно десетина дни мина, но все пак 
shtarkel
на 17.01.2011 в 09:01:31 #21footballfans,понеже съм голям патриот ще ти ударя две патки!
Muky
на 17.01.2011 в 08:58:07 #20Топспорт, моля ви, не слагайте тенис новина никога повече като топ новина. Аман от болни футболни фенове.
footballfans
на 17.01.2011 в 08:46:54 #19пробвайте тази игра: http://www.erepublik.com/en/referrer/cremers България е въвлечена в световна вопйна, нападнати сме от Турция и Македония, помогнете на родината си!
sasho_dikov
на 17.01.2011 в 08:41:08 #18Браво!!! Може само да се гордеем!
Станчев
на 17.01.2011 в 08:26:35 #17Браво! Чудесна победа

LOGO
на 17.01.2011 в 08:22:14 #16е ,те сега си еба мамата сичко низшо ================================ Коко, с право трябва да те е страх
BaYeRn rlz
на 17.01.2011 в 08:09:43 #15Atila, идиот такъв. Нещо ме кара да си мисля че си адски тъп.. и как ти, г*й такъв, смееш да твърдиш, че си българин ?!
simper_idem
на 17.01.2011 в 08:08:15 #14Не мога да повярвам ! Това е наистина страхотно начало ! Напред Григоре !!!
fcb
на 17.01.2011 в 07:58:11 #13Къртиш, Гришо!!! Браво на тебе! Имам добро усещане за мача с Вавринка, не е страшен съперник. Като нищо ще го хванеш на къс пас
веселяк
на 17.01.2011 в 07:18:27 #12БРАВО...

Sagazvamy
на 17.01.2011 в 07:17:35 #11Вавринка май ще си вземе мача без да загуби сет. Язък за швейца, че ще му се наложи да отпадне в следващия кръг...
Sagazvamy
на 17.01.2011 в 07:15:09 #107. Fulviо_Collovati | 17.01.2011 09:04 Този път ще се съглася с коментара на СегаВГъзаМи, но това няма да спаси комунистическата отрепка от залп с лайна! Отваряй си устенцата, курво! --------------- Селянин...
vegas
на 17.01.2011 в 07:14:37 #9Само така Гришо!
Умeн
на 17.01.2011 в 07:14:17 #8абе тоя Голубьов не беше ли нещо като 'тренировъчен партньор', или как му се вика там, на видната казахстанска тенисистка Сесил Каратанчева? Или бъркам
Но при сички положения, много лош жребий за Голубьов, не му тръгна добре новата година, баш Григор да му се падне от сичките квалификанти

ee3
на 17.01.2011 в 07:13:21 #7Къде е ония тенис специялист Римлянина? Помнили го някой въобще?? Гришата може да бие и Вавренка и Габашвили...
Fulviо_Collovati
на 17.01.2011 в 07:04:44 #6Този път ще се съглася с коментара на СегаВГъзаМи, но това няма да спаси комунистическата отрепка от залп с лайна! Отваряй си устенцата, курво!
Sagazvamy
на 17.01.2011 в 06:59:48 #5Аз викам Габашвили и Вавринка да му ударят едни 4-5 часа тенис...
havana
на 17.01.2011 в 06:56:27 #4гледам габашвили и вавринка как са се захапали. ще е много дълъг мач... струва ми се че григор има шанс и срещу двамата и на знам кого да му пожелая