Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава със страхотното си представяне на Мастърс 1000 турнира в Париж. Първата ни ракета ще играе шести полуфинал за календарната 2023 година, след като този следобед походът му във френската столица не спря и срещу поляка Хуберт Хуркач - 6:1, 4:6, 6:4.

Така Григор изравни най-доброто си постижение от надпреварата в Париж, като през 2019 година също достигна до най-добрите четири в зала "Берси".

32-годишният хасковлия заработи 266 530 евро и 360 точки за световната ранглиста, в която заема 17-ото място, но с успеха днес си гарантира изкачване до 15-ата позиция.

Димитров пое контрола върху мача с ранен пробив, а до края на първия сет доминираше и даде само гейм на съперника.

Във втората част, обаче, Хуркач започна да намира най-силното си оръжие - сервиса. Полякът не даде много шансове на хасковлията при собственото си подаване, а в десетия гейм успя да реализира първия си пробив, за да изравни резултата.

Решителният трети сет също продължи равностойно, но в седмия гейм Димитров успя отново да пробие и това се оказа ключово, за да запише четвърта победа в четири мача срещу Хуркач и да достигне до втори пореден полуфинал в сериите "Мастърс" след Шанхай в средата на миналия месец и общо девети в кариерата си.

За място на финала хасковлията ще играе срещу победителя от мача между номер 7 Стефанос Циципас (Гърция) и шампиона през 2018 година Карен Хачанов (Русия), 16-и поставен.

Григор Димитров не остави шансове на Бублик и се класира за 1/4-финалите в Париж