Най-добрият български тенисист Григор Димитров разгроми машината за асове Александър Бублик с 6:2, 6:2 за час и седем минути игра и за втори път в кариерата си се класира на четвъртфиналите на "Мастърс"-а в Париж.

Така 32-годишният хасковлия заработи 136255 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 17-ото място, а в търсене на втори полуфинал във френската столица след 2019 година, той ще срещне победителя от срещата между поставения под номер 11 Хуберт Хуркач (Полша) и Франсиско Серундоло (Аржентина).

Димитров започна много силно и поведе с 3:0 с два пробива. Бублик намали до 2:3, но с нова серия от три поредни гейма българинът спечели категорично първия сет, в който допусна само една непредизвикана грешка срещу седем на съперника.

Началото на втората част беше равностойно, но след това хасковлията взе пет поредни гейма, за да стигне до крайния успех. По този начин той записа трета победа от шест мача срещу Бублик.

Невероятен Гришо се разправи с Медведев в Париж!