Бившата световна №1 Гарбине Мугуруса за пореден път не можа да завърши мач. Тя се отказа в първия си двубоя си на турнира в Бризбън срещу сръбкинята Александра Крунич. Испанката за пети път в рамките на една година не доигра двубой.

Григор Димитров е единственият от Топ 20, който ще играе в Бризбън

Българинът започва защитата на титлата си в четвъртък

Мугуруса воедеше с 7-5, 5-2, когато получи крампи в прасеца. Тя продължи с надеждата те да отшумят, но загубвайки 6 от следващите 9 гейма прецени, че няма шанс.

Крунич спечели с 5-7, 7-6(3), 1-2 и отказване драматичния двубой продължил 2 часа и 26 минути. Тя първа проби, но загуби откриващия сет с 5-7. Крунич ще играе на четвъртфинала в четвъртък с латвийката Анастасия Севастова.

Завърналата се след контузия британка Джоана Конта постигна втора победа в турнира. Тя загуби първия сет срещу натурализираната австралийка Айла Томлянович с 4-6. Джоана се мобилизира и сломи бившата приятелка на Ник Кириос след обрат с 4-6, 6-1, 6-4.

Снимка 331655

Дамският турнир в Бризбън е много по-силен от мъжкия, но неговата програма върви с един ден напред. Утре ще се изиграят останалите 4 осминафинали, а в четвъртък са битките на най-добрите 8.