Елина Свитолина е първата полуфиналистка на турнира от категория "WTA Premier 5" в Рим. Украинката се наложи над бившата световна №1 Анжелик Кербер (Германия) с 6-4, 6-4 за 1 час и 27 минути.

Маът премина през няколко обрат. В първия сет Кербер поведе с 4-2 след отлична игра в защита. Свитолина намери решение на ребуса и взе следващите четири гейма, за да затвори сета с 6-4.

Кей Нишикори ще тества Новак Джокович на 1/4-финал в Рим

Двамата постигнаха бързи победи снощи

Във втората част имаше пет последователни пробива в началото. След тях Свитолина поведе с 3-2 и брейковете в мача приключиха. Украинката успя да наложи добри си сервис и да вземе нужните ѝ за спечелване на мача три партии.

Елина ще играе утре с победителката от мача между Анет Контавейт (Естония) - Каролин Возняцки (Дания).