Новак Джокович се класира за първи път на четвъртфинал след Wimbledon 2017. Сърбинът се справи лесно с испанеца Алберт Рамос-Виньолас в среща от третия кръг на турнира "Мастърс" 1000 в Рим.

Григор Димитров среща Рафаел Надал най-рано на 1/2-финал на "Ролан Гарос"

Българинът ще бъде сред четиримата най-високо поставени в схемата

Испанецът оказа съпротива само във втория сет и трябваше да отстъпи с 1-6, 5-7 за 1 час и 30 минути. Джокович за първи път от януари успя да постигне три победи в един турнир.

Снимка 356910

Днес той ще се срещне с японеца Кей Нишикори. В този двубой ще се разбере истинското състояние на Ноле. Нишикори вчера се справи с германеца Филип Колшрайбер с 6-1, 6-2, като мачът вървеше успоредно с този на Джокович. Японецът потвърди добрата си форма и приключи двубоя за 1 час и 5 минути, като даде само 31 точки на съперника си.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Кей Нишикори 7-6(4), 5-7, 4-6

Григор Димитров - Кей Нишикори: 7-6(4), 5-7, 4-6

Първи мач на бългрина на кортовете на Foro Italico

Преди два дни Кей Нишикори изигра епичен трисетов мач с българина Григор Димитров, а преди три седмици загуби финала в Монте Карло от Рафаел Надал.