Двама австралийски тенисисти си класираха за полуфиналите на турнира Brisbane International 2018.

Григор Димитров с труден успех на старта в Бризбън

Гришо на 1/4-финал в Бризбън след спиращ дъха мач

Българинът спаси два мачбола и възкръсна срещу австралиеца Джон Милман

Любимецът на местната публика Ник Кириос трябваше да се вложи, за да отстрани украинеца Александър Долгополов с 1-6, 6-3, 6-4. Намиращият се на 21-а позиция в ранглистата на ATP ексцентрик изглеждаше летаргичен и измъчван от проблемите си в лявото коляно през първия сет.

Долгополов, който е двукратен финалист в Бризбън проби на два пъти и комфортно взе първата част с 6-1. Кириос се преобрази във втория сет и след пробив за 2-0 спечели частта за 29 минути. Решителният брейк в мача стана за 4-3 в последния сет и мачът беше затворен само за 1 час и 30 минути.

Кириос чака на полуфинал победителя от късния сблъсък между Григор Димитров и Кайл Едмънд.

Снимка 332205

В долната част на схемата за място на финал ще спорят местният тийнейджър Алекс де Минор и партньорът на Григор Димиторв на двойки, Райън Харисън (САЩ).

Де Минор загуби само 4 гейма срещу другата млада изненада на турнира, американския квалификант Майкъл Мох и го срази с 6-4, 6-0.

Харисън водеше с 7-6(6), 4-2 срещу руснака представляващ Узбекистан Денис Истьомин, когато вторият се отказа и осигури утре два мача на американеца.

Райън ще трябва да излезе на корта утре за полуфинали както на единично, така и на двойки. Дано Григор Димитров го сполети същата участ.