Втората ракета на България Димитър Кузманов преодоля първия кръг на турнира от сериите "Чалънджър", който се провежда в столицата на Тайланд - Банкок и е с награден фонд от 54,160 долара.

Симона Халеп уволни треньора си след само седмица съвместна работа

Румънката мотивира решението си с липсата на химия между двамата

Мико водеше срещу скандалния швейцарец Хенри Лаксонен с 4-6, 6-4, 2-0, когато противникът му се отказа след 1 час и 46 минути игра. Лаксонен е под №3 в схемата и е на 121-а позиция в ранглистата на ATP. Той е постоянен участник в срещи от "Дейвис Къп".

Кузманов беше пробит в петия гейм и загуби първия сет с 4-6. Във втората част българинът взе решителния десети гейм и изравни след 6-4. След очщ две партии спечелени от Мико, Лаксонен се отказа.

Следващият съперник на Кузманов е №15 Джеймс Дъкуърт (Австралия), намиращ се на 210-а позиция в световната ранглиста, за която българинът заработи вече 7 точки.