Димитър Кузманов донесе първа победа за България в мача срещу Парагвай от група II на Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

В откриващия сингъл от срещата в столичната зала "София" първата ракета на националния тим Кузманов надигра втората ракета на гостите Ернандо Хосе Ескура със 7:6(5), 6:0 за 89 минути.

28-годишният пловдивчанин имаше проблеми в първата част, в която не успя да стигне дори до точка за брейк. В същото време българинът измъкна серия гейм след изоставане от 0:40 при собствен сервис, а след това при 5:5 Ескура пропусна общо четвърти брейкбол в сета. В последвалия оспорван тайбрек Кузманов все пак триумфира с две поредни точки в края му.

Официално: Медведев е №1 в тениса, пропадането на Гришо продължава

Медведев е първият тенисист извън "Голямата четворка", стъпил на върха от над 18 години насам

Във втората част интрига липсваше и след три пробива в подаването на съперника пловдивчанинът затвори двубоя със сервис-гейм на нула.

Във втория сингъл един срещу друг ще се изправят втората ракета на страната Александър Лазаров и първият избор на южноамериканците Даниел Вайехо.