Диа Евтимова постигна светкавична победа в осминафинален мач от турнира на червени кортове във Варна. Поставената под №2 българка имаше нужда само от 65 минути, за да се справи с чехкинята Габриела Хорачкова с 6-1, 6-3.

Родената в България, но състезаваща се за Белгия, Михаела Боев даде само три гейма на №4 Мая Лумсден от Великобритания. Тя премина в третия кръг след 6-2, 6-1, резултат постигнат за 1 час и 13 минути.

Втората среща на корт №1 ще бъде между играещата с "уайлд карт" Гергана Топалова и №5 румънката Мириам Бианка Булгару. На корт №3 ще има още един българо-румънски сблъск между Юлия Стаматова и Кристина Адамеску.

Класирането за четвъртфинал на варненския турнир, който е с награден фонд от 15 хиляди долара, носи 5 точки за ранглистата на УТА.