Даниел Колинс се класира за полуфинал на Australian Open 2019 след успех над рускинята Анастасия Павлченкова с 2-6, 7-5, 6-1. 24-годишната американка играе за първи път в основната схема в Мелбърн и през тази година постигна първа победа в турнир от "Големия шлем".

Барбара Шет: Сервисът изоставя Григор Димитров във важни моменти

Шармантната водеща коментира случващото се на Australian Open

Павлюченкова започна много мощно и взе първия сет с 6-2. Колинс все пак удължаваше геймовете и частта продължи 50 минути.

В началото на втория сет Колинс започна да вкарва повече топ спин в сервиса и да излиза на мрежата. Тя достигна до 5-2, но Павлюченкова отново намери мощната си игра и изравни 5-5. В следващите два оспорвани гейма се реши мач, когато късметът беше на страната на американката.

Снимка 353228

Неочаквано в последната част Павлюченкова се предаде и успя да вземе само един гейм.

Колинс ще играе на полуфинал в четвъртък срещу победителката от започващия след малко четвъртфинал между Ашли Барти (Австралия) и Петра Квитова (Чехия).