Ивет Лалова спечели и бягането на 200 метра на Европейското отборно първенство по лека атлетика със Втора дивизия. Състезанието се проведе през уикенда във Вараждин (Хърватия).

Лалова пробяга дистанцията за 22.99 секинди, с 4 стотни по-бързо от словенката Мая Михалинец. Трета остана естонката Гунта Вайкуле с 23.51 секунди.

При мъжете в същата дисциплина Антонио Иванов остана четвърти с 21.32 секунди. Максималният брой точки беше спечелен от австриеца Маркус Фукс с 23.00 секунди.

Българският отбор зае шесто място в крайното класиране с 298 точки, с което запази мястото си във второто ниво. Естония спечели надпреварата и от следващата година ще бъде в елита. Последните 5 тима отпаднаха в Трета дивизия.

Ивет Лалова, Габи Петрова и Тихомир Иванов с победи на европейското отборно

И тримата донесоха по 12 точки на тима ни

Крайно класиране на Европейското отборно първенство по лека атлетика - Втора Дивизия:

12.Малта 96 точки

Полша спечели Суперлигата с 345 точки. На второ място е Германия с 317.5 точки, а на трето Франция с 316.5 точки. В класирането следват 4. Италия, 5. Великобритания, 6. Испания, 7. Украйна, 8. Чехия, 9. Швеция, 10.Гърция, 11.Финландия, 12.Швейцария. Последните пет отбора изпаднаха във Втора дивизия и ще спорят с нашите атлети в следващото издание.