Аржентина достигна до първи финал за купа "Дейвис" след като води с 3:0 победи срещу Австралия.

Аугустин Калери и Давид Налбандян спечелиха мача на двойки срещу Уейн Артърс и Пол Хенли с 6:4, 6:4, 7:5 и взеха непреодолим аванс от 3:0 победи преди последните два сингъла утре.

С този успех аржентинците прекъснаха разочароващата си серия  от четири поредни отпадания на полуфиналите на надпреварата.

Южноамериканците срещат победителя от другия полуфинал между Русия и САЩ, който е в Москва и домакините водят с 2:1.

Около 14 000 души по трибуните аплодираха на крака победата на Аржентина.  Хиляди хартийки полетяха към корта. Гледката бе подобна на тази от стадиона в Буенос Айрес през 1978 година, когато Аржентина спечели световната титла по футбол с 3:1 след продължения срещу Холандия.

В публиката бе и легендата на световния футбол Диего Марадона, който подскачаше от радост като дете.

Хосе Акасусо започна отлично деня за домакините. Той довърши успешно отложения от вчера втори мач на сингъл срещу Лейтън Хюит, за да даде аванс от 2:0 победи на тима си. Двубоят бе прекъснат снощи при 4:0 гейма за Акасусо в петия сет и брейкбол за Хюит.

Австралиецът успя да намали на 1:4, но веднага след това Акасусо отново го проби и затвори мача при собствения си сервис в доиграването, което продължи само 12 минути.

В двойките аржентинците също доминираха. Артърс бе пробит в петия гейм на първия, което се оказа достатъчно за победата в първия сет с 6:4.

В началото на втората част отново Артърс загуби сервиса си и аржентинците отново спечелиха с 6:4. В третия сет Хенли допусна пробив в 11-ия гейм, след което
Налбандян сервира солидно и донесе крайниия успех на южноамериканците.

Аржентина - Австралия - 3:0

Аугустин Калери и Давид Налбандян - Уейн Артърс и Пол Хенли - 6:4, 6:4, 7:5
Хосе Акасусо - Лейтън Хюит -  1:6, 6:4, 4:6, 6:2, 6:1
Давид Налбандян - Марк Филипусис  - 6:4, 6:3, 6:3