Анди Мъри спечели за първи път тенис турнира в Дубай и постигна своя 45-ти триумф в турнир от най-висока категория. Шотландецът победи с 6-3, 6-2 испанеца Фернандо Вердаско за 1 час и 14 минути.

Този успех ще увеличи преднината на Мъри като световен №1 пред сърбина Новак Джокович.

Мачът започна лошо за Мъри, който загуби първите си два сервис гейма, но някак успя да закрепи резултата до 3-3 в откриващия сет. От този момент неговото превъзходство беше пълно и той загуби само още два гейма до края на мача.

Както на много турнири, в Дубай най-важна не беше финалната среща. За Мъри критичен беше четвъртфинала срещу Филип Колшрайбер, когато трябваше да спаси 7 мачбола. Важни бяха и загубите на основните му съперници - швейцарците Роджър Федерер и Стан Вавринка.

Снимка 281749

При двойките първи станаха Жан-Жулиен Роже (Холандия) и Хория Текау (Румъния) победили на финала Рохан Бопана (Индия) и Марчин Матковски (Полша) с 4-6, 6-3, 10-3. Роже и Текау играха и на турнира в София, където отпаднаха на четвъртфинал от победителите: Ненад Зимонич и Виктор Троицки.

Другата седмица започва големия турнир в Индиан Уелс (САЩ), където ще участва всички най-силни тенисисти. Там отново очакваме българският №1 Григор Димитров да продължи да ни радва с победите си.